X
X
X
X

Service and Usage Agreement

HomepageService and Usage Agreement

Sözleşmenin Konusu ve Süresi

İş bu sözleşmenin konusu Netrovis’ten hizmet alan kullanıcıların ve Netrovis’in haklarını korumaya yönelik hükümlerdir.

İş bu sözleşme kullanıcının sipariş verip ödeme kanallarından herhangi birini kullanarak ödeme yapmasıyla başlar ve tercih edilen hizmet periyodu (aylık/yıllık vb.) bitiminde ve/veya iptal edilmesi ile sona erer.

Madde 1 - Hizmet Teslimatı

Verilen bilgilerin eksiksiz olması durumunda sipariş işleme alınır, daha sonra Netrovis, Kredi Kartı ve Havale (ödeme bildirimi yapılması halinde) ile yapılan ödemelerde anında kurulum garantisi verse de olası bir sistem hatası veya herhangi bir sorunda hizmet teslim işlemi 48 saate kadar çıkabilmektedir. Kullanıcının bu süre zarfı boyunca herhangi bir hak iddia etmesi mümkün değildir.

EFT ile yapılan ödemelerde, ücret belirtilen banka hesaplarımıza giriş yaptığı andan itibaren (ödeme bildirimi yapılması halinde) Netrovis’in taahhüt ettiği teslimat süresi başlar.

Kullanıcı kaynaklı herhangi bir hatada (eksik bilgi gönderimi, ücretin eksik gönderilmesi vb.) işlem süresi daha da uzayabilmektedir, bu sebepten sipariş esnasında bilgilerinizi doğru girdiğinize ve ödemenizi eksiksiz bir şekilde tamamladığınıza emin olun. Kullanıcı hatasından kaynaklı uzayan teslimat sürelerinden Netrovis sorumlu değildir.

Madde 2 - Barındırılan İçerik

Netrovis sağladığı tüm hizmetleri Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'na göre düzenlemektedir. Netrovis 'in Türkiye konumlu sunucularında Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına aykırı içerik barındırmak kesinlikle yasaktır. Bu gibi durumlarda Netrovis, hizmetinizi bilgi vermeden ve ücret iadesi yapmadan sonlandırma hakkını saklı tutar.

Türkiye konumlu sunucularımızda pornografik/erotik içerikler barındırmak yasaktır.

Sunucularımızda hack/hacking için kullanılan zararlı içerikler barındırmak yasaktır.

Sunucularımızda barındırılan içeriklerde herhangi bir telif/tescil hakkına aykırı tutumlar sergilemek yasaktır.

Eğer Netrovis’den satın alınan hizmetlerde bu gibi içeriklerin barındırıldığını düşünüyorsanız veya telif hakkı sahibiyseniz info@netrovis.com adresine e-posta göndererek şikayette bulunabilirsiniz.

Hizmetlerimizi kullanarak barındırılan tüm içeriklerden kullanıcı sorumludur ve herhangi bir durumda Netrovis hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Oluşabilecek herhangi bir yasal süreçte kullanıcı, Netrovis’in tüm maddi/manevi zararlarını karşılamakla yükümlüdür.

Netrovis sunucularında kullanıcı tarafından barındırılan herhangi bir içeriğin Netrovis’e ve hizmetlerine zarar vermesi durumunda kullanıcı, oluşabilecek tüm maddi/manevi zararı karşılamakla yükümlüdür.

Madde 3 - Yedekleme ve Veri Kaybı

Netrovis sağladığı hiçbir hizmette yedek alma sorumluluğunda değildir. Yedekleme ile ilgili yazılan pazarlama mesajları ve verilen yedekleme hizmeti tamamen kullanıcıya kolaylık olması amacıyla sunulmuştur, Netrovis yedekleme konusunda asla garanti vermez. Bu sebepten, Netrovis yaşanacak herhangi bir veri kaybında kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Toplam boyutu 10 GB ve üzerinde olan web siteleri için otomatik yedekleme hizmeti çalıştırılmamaktadır, 10 GB ve üzerindeki web sitelerinin yedeği tarafımızca hiçbir şekilde alınmaz.

Madde 4 - Taşıma İşlemi

Netrovis site taşıma garantisi vermemektedir. Site taşıma talebi ile gelen hizmetlerde Netrovis tamamen inisiyatif kullanarak sizlere yardımcı olmaya çalışmakadır. Netrovis başarılı ve hızlı bir taşıma gerçekleştirmek için elinden geleni yapmaktadır. Yine de site taşıma işleminin süresi belirsiz olduğundan ve bazı zamanlarda zor ve meşakkatli bir iş olabileceğinden taşıma süresi ve taşıma konusunda Netrovis herhangi bir garanti vermemektedir.

Netrovis veri taşıma işlemlerini özenle gerçekleştirse de istenmeyen durumlarda taşıma sırasında oluşabilecek veri kayıplarından ve/veya sistem hatalarından Netrovis sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda Netrovis’in hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

Madde 5 - Destek Kapsamı ve Süresi

Netrovis’in satışını yaptığı tüm hizmetlerde self managed destek sistemi geçerlidir ve ticket ile bildirilmesi zorunludur. Ayrıca Netrovis kendinden kaynaklı olmayan herhangi bir sorunda destek vermeme hakkını saklı tutar. Netrovis’in hiçbir destek yükümlülüğü yoktur ve tek sorumluluğu hizmeti çalışır halde teslim etmektir. Bunun haricindeki durumlarda (e-posta hesabı açma, panel kurulumu, veritabanı oluşturma vb.) destek vermek tamamen Netrovis’in inisiyatifindedir.

Belirtilen 7/24 destek sistemi telefonla yapılan her çağrıya anında cevap alınabileceği veya gönderilen destek taleplerine hemen cevap verileceği anlamına gelmez. Hızlı ve profesyonel destek ekibimiz bildirimleri olabildiğince hızlı cevaplamaktadır ancak burada belirtilen 7/24 destek kavramı mesai saatlerine bağlı kalınmadan çalışıldığını gösterir ve o anki yoğunluğa göre destek talepleri sırayla cevaplanır.

Madde 6 - Karalama/Kötüleme Kampanyaları

Hizmet alan kullanıcılar tarafından internet ortamında Netrovis’i karalama, olumsuz eleştirme ve/veya herhangi bir platformda bu gibi kampanyaların başlatıldığının tespit edilmesi durumunda alınan hizmet sorgusuz ve sualsiz olarak iptal edilecek, herhangi bir ücret iadesi yapılmayacaktır.

Madde 7 - Argo Kelime ve Hakaret

Kullanıcılar tarafından Netrovis çalışanlarına yapılacak herhangi bir hakaret/küfür veya aşağılama durumlarında alınan hizmet sorgusuz ve sualsiz olarak iptal edilecek, herhangi bir ücret iadesi yapılmayacaktır.

Madde 8 - Uptime Garantisi

Netrovis veri merkezleri ile çalışmaktadır. Netrovis tarafından sağlanan hizmetlerde uptime garantisi verilmemektedir. Uptime değerleri veri merkezlerinin sağladığı imkanlar dahilinde Netrovis müşterilerine belirttiğimiz değerlerdir. Üçüncü parti izleme yazılımlarının bildirdiği uptime raporları Netrovis için geçerli değildir. Uptime değerlerinde sorun yaşadığınızı düşündüğünüz durumlarda info@netrovis.com adresine e-posta ileterek iletişime geçebilirsiniz.

Madde 9 - Bayi Hosting Sorumluluğu

Bayi (Reseller) Hosting hizmeti alan kullanıcılar kendi müşterilerine destek vermekle sorumludur. Netrovis Bayi Hosting kullanıcılarının müşterilerine herhangi bir şekilde destek vermeyecektir.

Bayi Hosting kullanıcılarımız kendisinin ve müşterilerinin barındırdığı içeriklerden sorumludur. Netrovis Bayi Hosting kullanıcılarının yaptığı illegal davranışlardan kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Madde 10 - Fiyat ve Paket Değişikliği

Satın alınan hizmet için, hizmet süresi boyunca, ek bir özellik satın alınmadığı sürece veya izin verilen limitlerin dışında kullanım yapılmadığı sürece, ek bir ücret talep edilmeyecektir. Netrovis, hizmet süresi bitiminde fiyatları değiştirme ve/veya yeni fiyatlandırmayla hizmet yenileme hakkını saklı tutar.

Netrovis sağladığı tüm hizmetlerde istediği gibi teknik değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Paketler üzerinde istediği gibi düzenleme yapabilir, bu konuda Netrovis sorumlu tutulamaz.

Madde 11 - Zararı Karşılama

Netrovis’den hizmet alan kullanıcılar, Netrovis’i hiçbir şekilde zarara uğratmayacağını, herhangi bir maddi/manevi zarar vermeyeceğini kabul eder ve verilen herhangi bir maddi/manevi zararı karşılayacağını taahhüt eder.

Madde 12(a) - Yasal Zorunluluklar

Netrovis’den hizmet alan kullanıcılar, Netrovis’e herhangi bir yasal yükümlülük vermemeyi kabul eder. Ayrıca olası bir durumda bütün mahkeme ve avukat masraflarını talep edilen süre içerisinde karşılayacağını taahhüt eder.

Madde 12(b) - Yasal Bilgi Verme Zorunluluğu

Netrovis, gerekli durumlarda yasal mercilere talep edilen bilgiyi verme hakkını saklı tutar (savcılık veya yetkili kurum tarafından yazılı olarak beyan edildiği takdirde). Bu bilgiler, gerekli durumlarda, kullanıcıya ait özel bilgiler de olabilir.

Madde 13 - Feragat

Netrovis kullanıcıların barındırdığı hizmetlerin göreceği herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz. Netrovis kullanıcıya hiçbir garanti sunmamaktadır. Bunlara Netrovis ve herhangi bir Netrovis görevlisinin sebep olacağı veri kayıpları, gecikmeler, kesilmeler, hatalı bilgi teslimatı da dahildir.

Oluşabilecek bir hack olayında verilerin/bilgilerin 3. kişilerce elde edilmesi durumunda Netrovis sorumluluk kabul etmeyecektir.

Madde 14 - Limitsiz Hosting ve Reseller

Limitsiz web hosting hizmetleri, sadece web sitelerinin dosyalarının barındırılması ve sadece web sitesinin trafiğini kapsamaktadır. Limitsiz web hosting alanı, veri depolama (örn. rar, exe, mp3 vb.) ve/veya yedek alanı amacıyla kullanılamaz.

Her hosting (bayi hosting kullanıcıları için açtıkları her hosting) hesabı 200.000 inode (dosya barındırma) limitine sahiptir. Bu limit her hosting için ekstra ücretle arttırılabilir.

Her hosting (bayi hosting kullanıcıları için açtıkları her hosting) hesabı 2MB I/O limitine sahiptir. Bu limit her hosting için ekstra ücretle arttırılabilir.

Madde 15 - Sunucu Yazılımları

Netrovis paylaşımlı hosting sunucuları profesyonel optimizasyon firmaları tarafından optimize edilmiş olup tüm özellikleri stabildir. Hiçbir kullanıcının isteği üzerine sunucuya ek bir yazılım kurulmaz/kurulu yazılımların ayarları değiştirilmez.

Madde 16 - Haberdar Olma

Netrovis’in duyurduğu son dakika haberlerinin takibinden müşteri sorumludur. Netrovis müşteriyi değil, müşteri Netrovis’i takip etmek zorundadır.

Madde 17 - Hizmet İptali

Netrovis haber vererek veya haber vermeksizin herhangi bir hizmeti, geri ödeme yapmaksızın veya kısmi geri ödeme yaparak, sebep göstermeksizin, istediği zaman sonlandırma hakkını saklı tutar.

Ödeme tarihinden sonraki 3 gün boyunca ödeme gecikmeli olarak yapabılabilir. Ancak bu 3 günün sonunda ödeme yapılmazsa hizmet kalıcı olarak silinir. Netrovis yedek verme ve hizmeti açık tutma sorumluluğunda değildir.

Madde 18 - İzinsiz Eylemler

Web Hosting/Bayi Hosting İçin

 • 90 saniye'den daha uzun süre boyunca %25'in üzerinde yapılan kaynak kullanımı yasaktır. Soruna neden olabilecek birçok aktivite bulunmaktadır, bunlara CGI yazılımlar, FTP, PHP, HTTP vb. dahildir.
 • Web hosting hesapları için günlük %5'den fazla, reseller hosting hesapları için günlük %12'den fazla ortalama kaynak kullanımı yapmak yasaktır.
 • FTP alanında barındırılan 10 MB ve üzeri dosyalar sistem tarafından otomatik olarak silinmektedir. Tek dosya için izin verilen maksimum limit 10 MB'dir.
 • Sunucularımızda herhangi bir sucunu tabanlı program çalıştırmak yasaktır. IRCD gibi sunucu tabanlı programları kapsamaktadır.
 • Google Cash/AdSpy gibi örümcek veya indexleyici programlar çalıştırmak yasaktır.
 • IRC (Internet Relay Chat) ağlarıyla iletişime geçen herhangi bir yazılım çalıştırmak yasaktır.
 • Herhangi bir proxy uygulaması çalıştırılması yasaktır.
 • Herhangi bir bit torrent uygulaması çalıştırmak yasaktır. Yasal torrentlere sunucularımız dışı link verebilirsiniz fakat sunucularımızda barındıramazsınız.
 • Herhangi bir dosya paylaşımı/peer-to-peer uygulaması çalıştırılamaz.
 • Counter-Strike, Half-Life vb. gibi oyun sunucuları uygulamaları yasaktır.
 • 15 dakikadan daha kısa aralıklarla cronjob uygulamaları çalıştırmak yasaktır.
 • Dosya paylaşım yazılımları çalıştırılması yasaktır (RapidShare vb.)
 • Audio stream/video broadcast uygulamaları çalıştırılması yasaktır.
 • Upload/download işlemleri yasaktır.
 • Yukarıda bulunan izinsiz eylemlerden bir ve/veya birkaçını yapan kullanıcıların hesapları Netrovis tarafından herhangi bir kanıt sunmaksızın askıya alınabilir/kalıcı olarak silinebilir.

VDS/Kiralık Sunucu İçin

 • VDS hizmetlerinde, herhangi bir şekilde diğer VDS'lere zarar verecek kadar yoğun kaynak kullanımı yapılamaz. Bu soruna yoğun disk aktiviteleri vb. yol açabilir.
 • Herhangi bir dosya paylaşımı/peer-to-peer uygulaması çalıştırılamaz.
 • Uzun süreli yoğun hat tüketimi yapılamaz.
 • Netrovis sunucuları kesinlikle DDoS ve Botnet saldırıları için kullanılamaz.
 • Yukarıda bulunan izinsiz eylemlerden bir ve/veya birkaçını yapan kullanıcıların hesapları Netrovis tarafından herhangi bir kanıt sunmaksızın askıya alınabilir/kalıcı olarak silinebilir.

Madde 19 - SPAM

Netrovis, istenmeyen e-posta gönderimine, toplu e-posta gönderimine ve spam e-postalara karşı kesinlikle tolerans göstermemektedir. Bu hususa uyulmadığı taktirde, alınan hizmet/hizmetler, haber verilerek/haber verilmeksizin sonlandırılacaktır. IP bloğumuzun e-posta kara listelerine (black list) girmesine sebebiyet veren bütün hizmetler haber verilmeksizin sonlandırılacaktır.

Madde 20 - İade Koşulları

Netrovis’in %100 geri ödeme garantisi bulunmamaktadır ve Netrovis’den aldığınız hizmetlerden memnun kalmadığınız takdirde iletişime geçerek bildirim yapabilirsiniz. Anında ifa edilen mahiyette olan ürünler için ve tüketicinin istek ve/veya ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler için geri ödeme yapılmamaktadır. Tarafımızın inisiyatif kullanarak yapabildiği imkanlar ile 15 gün içinde geri ödeme alabilirsiniz.

Kiralık sunucu, VPS/VDS, bayi hosting ve diğer hizmetlerde iade yapılması mümkün değildir.

Alan adları, yazılım lisansları ve SSL sertifikaları giderli ürün sınıfına girdiğinden hiçbir koşulda iadesi ve iptali mümkün değildir.

Netrovis’in yaptığı kampanyalar ile "kampanyalı" olarak satın alınan bir ürünün hiçbir koşulda iadesi mümkün değildir.

İade garantisi, hizmet sözleşmesine uymadığından ötürü askıya alınan ürünleri kapsamamaktadır.

Yapılacak iade işlemlerinde çıkacak herhangi bir komisyon (havale/EFT ücreti vb. gibi), müşteri tarafından karşılanacak ve iade tutarından düşülecektir.

Ücret iadesi talebinizi bize bildirmenizin ardından 15 iş günü içerisinde yapılacaktır, bu süre dolmadan hiçbir kullanıcı hak talebinde bulunamaz.

Madde 21 - Gizlilik Politikası

Tarafımızın gizlilik ve güvenlik politikası ilgili sayfada madde madde listelenmiştir.

Madde 22 - Değişiklik Hakkı

Netrovis gerek gördüğü taktirde hizmet sözleşmesine haber vermeksizin yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir yada maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Müşteri bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.

İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde Ankara Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Bu sayfada bulunan sözleşmeyi Netrovis’den kullanıcı hesabı açmış ve/veya hizmet almaya başlayan her kullanıcı kabul etmiş sayılır.


Top